«Соседний Мир 2011»: морський рок на 200%

теґи: Соседний Мир, Соседний мир 2011, Фестивалі

Люди, люди.Недаремно літо вважається «мертвим» сезоном для клубних виступів, тому що коли на вулиці спекотно, а в тісних клубах стає замало простору, всі меломани мріють лише про те, як поєднати морське узбережжя та концертне життя. Саме тому вже четвертий рік поспіль на узбережжі Азовського моря поруч із заповідним мисом Казантип  відбувається фестиваль музики та актуального мистецтва «Соседний мир».

ЛЮдиЦього року фестиваль проходив з 5 по7 серпня, і організатори поставили перед собою мету поєднати на фестивальному просторі різних творчих людей, не лише музикантів. Майданчик був поділений на декілька територій: Світ Музики, Світ Спорту та Світ Мистецтва. Отже, всі охочі мали можливість не лише відпочивати від спекотних міст, занурюючись у морські води, а й відвідувати різноманітні заходи: виставки художників і фотографів, майстер-класи з графіті, паркуру, барабанне та вогняне шоу, стріт–арт, поетичні вечори та театральні перформанси, ярмарки хенд-мейду. Крім того, цікавою знахідкою було облаштування ігрового майданчика, де фестивальний народ мав змогу проводити час між концертами. А вночі всі, хто втомився, міг відпочивати, насолоджуючись показами анімації під відкритим небом.

В лайн-апі були заявлені переважно російські та українські, але дуже потужні музичні команди: «Ляпис Трубецкой», «Король и Шут», Noize MC, Animal ДжаZ, STIGMATA, Tracktor Bowling, «Елизиум», Skin Diary (Germany), Sakura, 7000 $, Alai Oli, «Скворцы Степанова», Pianoboy, «Димна Сумiш», «Оркестр Че» та інші. Дослідивши такий список учасників, стає зрозуміло, що фестиваль нарешті визначився з музичною орієнтацією та все більше схиляється до «важкої» музики, але є і певні дуже приємні виключення – такі, як Pianoboy, Alai Oli, «Оркестр Че», «Ляпис Трубецкой», що дало можливість привернути увагу шанувальників різних музичних напрямків.

Відкривали фестPianoboyиваль білоруси МУТНАЕВОКА, за ними виступали КАКТУС з Рязані, солістка яких Лєра Руссо запам'яталася хорошим вокалом та дуже приємною зовнішністю. Також цього дня розважали фестивальників харків'яни ОРКЕСТР ЧЕ, які постали перед глядачами в костюмах на космічну тематику, та ALAI OLI, які грають досить цікаве реггі.

Безумовно, перлиною першого дня був виступ Pianoboyпроекту клавішника і вокаліста Дмитра Шурова за значної підтримки одного з кращих барабанщиків Україні Макса Малишева, а також двох чарівних вокалісток Ольги Шурової і Ліди Тутуоли. Команда відіграла дуже міцний сет, виконала найбільш відомі композиції. Не можна не відзначити музичних імпровізацій Дмитра Шурова та вражаючий джазовий вокал і сценічну відкритість Ліди Тутуоли. Ця вокалістка стає дедалі цікавішою, спостерігається ії розвиток – можливо, скоро ми побачимо її вже соло-виконавицею.

Скворци СтепановаДругий день показав, наскільки вдалою ідеєю було проведення в містах Росії, Україні і Білорусі конкурсного відбору на фестиваль. Цього року переможцями були UNIFORM (пост-гранж), LORI! LORI! (поп–панк), BAHROMA (романтичний поп-рок з елементами брит–попу). Останні справили дуже приємне враження та зуміли за свій не дуже довгий сет заробити достатню кількість нових прихильників завдяки емоційному виконанню та дуже цікавому музичному матеріалу.

Новий ЛяпісХедлайнерами другого дня були Tracktor Bowling, Скворцы Степанова, фрістайлер Іван Алексєєв, більш відомий як Noize MC,та білоруси Ляпис Трубецкой. Мабуть, це був найсильніший сет всього фестивалю.

Найбільш вражаючою стала метаморфоза, що відбулася з гуртом та з його вокалістом Сергієм Міхалком, тому що від минулого Ляпіса не лишилось нічого. Зараз це –  відвертий рок, соціальний панк, ідейні тексти, міфологічна основа та читання віршів. Вони створили особливий простір навколо себе, об’єднали всіх слухачів, дали можливість людям відчути себе однією великою сім’єю. Пісня «Я верю» стала головним моментом цього виступу – всі глядач, не домовляючись, сіли на пісок знак об’єднання та миру.

Димна СумішОстанній день був майже повністю присвячений «важкій» музиці, тому що виступали такі гурти, як STIGMATA, головні панки Росії КОРОЛЬ и ШУТ (у вокаліста Михайла Горшенєва, до речі, в той день був День народження). Але більш за все хочеться виділити українців ДИМНА СУМІШ, 40 хвилин виступу яких були, на наш погляд, безумовно, кращими того дня.

Взагалі, фестиваль цього року відбувся на 200%, і, незважаючи на зростання масштабів, організація залишається так само на дуже високому рівні, чим не може похизуватися більшість українських та російських фестивалів. Та найголовніше – це неймовірна, дуже приємна, релаксуюча  атмосфера. Отже, будемо сподіватися, що далі буде лише краще та цікавіше.